DOĞANIN KALBİNE GİDEN YOLCULUĞUMUZ BURADA BAŞLIYOR!

Sapanca Teleferik iki istasyondan oluşmaktadır. Alt istasyonumuz Kırkpınar mevkiinde yer almakta olup üst istasyonumuz Mahmudiye Mahallesi’nde yer almaktadır.

1.500 metrelik hat uzunluğu ve 36 kabin ile hizmet veren Sapanca Teleferik, her 19 saniyede bir gelen 8’er kişilik panoramik kabinleri ile hızlı ve güvenli bir yolculuk deneyimi vadediyor.

 Her iki istasyonumuz içerisinde de yiyecek – içecek alanları, VIP Lounge odalar, hediyelik eşya mağazaları yer almaktadır. Modern bir mimari ile dekore edilen istasyonlarımızda misafirlerimizin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak planlamalar yapılmıştır.

Marmara bölgesinde bulunan tüm büyük illere olan yakınlığı ve muhteşem doğası ile her yaştan misafirimizin keyif alacağı bu sıra dışı deneyimi keşfetmek için sizleri Sapanca Teleferik’e bekliyoruz…

SAPANCA TELEFERİK’İ YAKINDAN TANIYIN!

Özel Yolculuk Teması …

Hat uzunluğu 1.5 km olan Sapanca Teleferik size tüm gezi alışkanlıklarınızı unutturacak yepyeni ve çok özel bir deneyim sunuyor. 360 derece manzara görebilen saydam kabinler eşliğinde, gökle yer arasında bambaşka bir yolculuk keyfi yaşarken, konforlu ulaşım ve yaklaşık 10 dk içerisinde muhteşem Sapanca Gölü manzarasını izleme imkanı yakalayın.

Kabinler

Sapanca Teleferik 8’er kişilik 36 adet kabin ile yol almaktadır ve de  her 20 saniyede bir 1 kabinin geldiği Detachable Gondola sistemi ile sürekli çalışan teleferik hattına sahiptir. İstasyonların içine girebilen kabinler tahliye alanına gelirken yavaşlatılarak, yolcuların kolay inip binmesi sağlanmaktadır.

İleri Teknoloji

Yağmur, kar, tipi gibi her türlü hava koşulunda çalışabilecek şekilde tasarlanan Sapanca Teleferik sistemi, sadece rüzgârlı havada kesintili hizmet verebilir. 70 km/s rüzgâra dayanıklı sistem; otomatik izleme sürecinde 3 aşamalı uyarıda bulunarak güvenli yolculuk imkanı sunar.

Güvenlik

Otomatik kontrol sistemiyle her aşaması izlenen teleferik hattının tüm kritik noktalarında 2’şer teknik personel bulundurulur. Teknik sorun halinde Acil Uyarı sisteminin sinyallerine paralel olarak “tahliye prosedürü” uygulanır. Hatta bulunan elektrik motorları 3 dakika içinde görevini dizel motorlara devrederek hattın hızla ilerletilmesini ve yolcuların ivedilikle tahliyesini sağlar..

Ekolojik Ulaşım

Sapanca Teleferik doğanın içine zarafetle yerleştirilmiş teknolojisi ile “ekolojiye duyarlı bir ulaşım” sunar. Yapım ve işletiminin her aşamasında çevreyi koruma ve doğal kaynakları hesaplı tüketme konusunda büyük özen gösterilmiştir. Ekolojik ulaşım araçlarının tüm avantajlarını bünyesinde barındırır. Emisyon ve atıkları gezegenin dengeleyebileceği düzeyde tutar, doğal kaynakların tüketimini azaltır.

Yüksek Taşıma Kapasitesi ve Engelsiz Ulaşım

Sapanca Teleferik’in saatlik yolcu kapasitesi 1500 kişidir. Bu sayede tüm misafirlerimizi hiç bekletmeden sonraki istasyona ulaştırırız. Duraklara yaklaştıkça kabinlerin hızı düşer veya kabinler durur. Bu sayede hareket kısıtlılığı bulunan veya tekerlekli sandalye kullanan yolcularımız için ulaşım kolaylığı sağlanır.

Ziyaretçiler Bizim Hakkımızda Ne DiyorZiyaretçi Yorumları

Doğası ve eşsiz güzellikleriyle Sakarya’da en çok tercih edilen lokasyon

Sapanca Teleferik Mesire Alanı, Sapanca Gölü’nün güzelliğini, tarihi mekânlarını ve Sapanca’nın nefes kesen manzarasını keşfetmek için sizi bekliyor. Günün stresinden uzaklaşmak isteyenler ve Sapanca’nın atmosferini hissetmek isteyenler için mükemmel bir seçim.

SAPANCA’NIN EŞSİZ GÜZELLİKLERİNİ KEŞFEDERKEN UNUTULMAZ ANILAR BİRİKTİRİN

Leave Comment